Lisa Larson ljusstakar

295546

LISA LARSON (född 1931): "Julius" resp "Juliana", 1980-82, delvis glaserat stengods, Gustavsberg, för 2 ljus vardera, stämpelsignerade, höjd ca 16-20,5 cm

Julius med smärre obetydligt nagg vid armens baksida

Keramik/Porslin, Design, Belysning

Monter 9

Lisa Larson ljusstakar

Budhistorik (11 bud)
1710732
1 600
1710313
1710728
1710313
1 400
1710727
1 300

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.