Spegel Johan Åkerblad 1700-tal

295487

JOHAN ÅKERBLAD (1728-1799): Spegel, gustaviansk, stämpelsignerad samt bär Stockholms hallstämpel 1792, tvådelat glas, rik dekor med pärlstav samt kanneleringar, krön med delvis genombruten rosett samt medaljong innehållande antikiserande motiv, 130x51 cm

Smärre äldre ytretuscher

Diverse, Speglar

Rum 4

Budhistorik (20 bud)
1707769
15 000
1707764
14 500
1707734
14 000
1707721
13 500
1707090
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.