Kinesisk bricka 1800-tal

295333

BRICKA, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, konturerat brätte, delvis förgylld dekor med emaljfärger, reserver innhållande figurscener, ca 24x29 cm

Smärre dekorslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Kinesisk bricka 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
1707817
1707821
1707817
950
1707818
900
1707817
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.