Kinesisk tallrik 1800-tal Qing

295332

TALLRIK, porslin, Kina, 1800-tal, konturerat brätte, dekor i emaljfärger, spegel med motiv av krigare och ämbetsmän i trädgård, brättet med flygande fladdermöss, delvis förgylld, etikettmärkt undertill, diameter ca 19,5 cm

Smärre dekorslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Budhistorik (18 bud)
1709102
1709087
1709101
1709087
950
1709099
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.