Servis flintgods

295321

MATSERVIS, 60 dlr, flintgods, B & Cie, bestående av: 8 mattallrikar, 15 förrättstallrikar, 8 djupa tallrikar, 8 desserttallrikar, 7 serveringsfat, 2 sillfat, 2 såsskålar i olika modeller, 6 cremekoppar med lock på bricka, 2 dubbelsaltkar, terrin

Enstaka nagg kan förekomma, bruksslitage, terrin saknar lock och fat

Keramik/Porslin

Monter 6

Servis flintgods

Budhistorik (9 bud)
1707870
1 600
1699855
1699636
1 400
1699635
1 300
1699634

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.