Ämbetsmannavärja

295181

ÄMBETSMANNAVÄRJA, 1800-tal, korsformat fäste i förgylld mässing med kavelplattor av pärlemor, balja i svart läder, längd 89 cm

Skador

Vapen/Medaljer

Monter 7

Ämbetsmannavärja

Budhistorik (11 bud)
1707941
1707706
1707700
1705650
700
1698656
600

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.