Skål Sarpaneva

295174

TIMO SARPANEVA (1926-2006), skål, iittala, Finland, gröntonat glas, monogramsignerad TS, diameter ca 25 cm
ÖVRIGT: Inköpt på Ditzinger 1960-tal

Smärre bruksslitage

Glas, Dricksglas, Design

Monter 7

Skål Sarpaneva

Budhistorik (3 bud)

1699833
1694732
1694732

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.