Aktiebrev, planscher mm

295164

AKTIEBREV, mm, bl.a. för bröd, järnhandel mm. 1900-tal, Mehedeby Kvarn, Brödfabriks aktiebolaget Mattea, Th. Janssons Järnhandel, 2 etiketter bl.a.för knäckebröd från E. W. Johanssons bageri Östhammar, samt pardonsplacat för förrymt manskap, 1741, kungörelse för försäljning av mjölk å Jerntorget, 1828 och diverse etiketter/märken Tallin 1933 mm.

Några veck, några mindre revor, skador

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Monter 2

Aktiebrev, planscher mm

Budhistorik

2015-02-24 kl 18:27
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.