Silverstop

295155

STOP, silver, Johan Ludvig Friberg verksam 1872-1898 (söner t.o.m. 1959), Stockholm 1904, cylindrisk form med insvängd midja, handtag i form av bete, invändigt förgyllt, höjd 17 cm, total vikt ca 497 g

Buckla, slitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 2

Silverstop

Budhistorik (16 bud)
1705811
3 600
1705675
3 400
1704854
3 200
1705275
1704854
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.