Golvur

295125

GOLVUR, 1700-talets slut, bemålad och daterad 1794, höjd 210 cm

2 lod, pendel finns, nyckel saknas, senare bemålning, ytskador och färgbortfall

Möbler, Klockor/Ur

Rum 3

Golvur

Budhistorik (7 bud)
1705973
550
1705970
500
1705972
500
1705970
450
1705961

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.