Bord på pelarfot med rotfaner

295112

BORD på pelarfot, 1800-talets första hälft, lådor i sargen, skiva i rotfaner, med intarsia, sarg med mässingslist, höjd 70, 45 X 45 cm

Smärre fanerskador

Rum 7

Bord på pelarfot med rotfaner

Budhistorik (22 bud)
1705890
1705886
2 800
1692893
2 600
1705884
2 600
1692893

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.