Stolar Erik Öhrmark Stockholm

295097

STOLAR, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, signerade EÖM (Erik Öhrmark, stolmakare i Stockholm 1777-1813), träskuren skulpterad dekor, bemålade, sitthöjd 41 cm

Senare bemålade, senare lagning/förstärkning av hörnpelare

Ändringar/tillägg
Senare lagning/förstärkning av hörnpelare

Möbler, Stolar

Rum 5

Stolar Erik Öhrmark Stockholm

Budhistorik (21 bud)
1705439
10 000
1705449
9 800
1705439
9 600
1705448
9 400
1705439
9 200

Slutpris SEK:
10 000
965 EUR, 1 096 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.