Runstav 17/1800-tal

295040

RUNSTAV, 17/1800-tal, skurna runor samt figurer, längd ca 107 cm

Åldersrelaterad patina, nederdel med äldre lagning med smidd spik

Diverse, Etnografica

Monter 7

Runstav 17/1800-tal

Budhistorik (7 bud)
1706715
4 200
1704914
1700819
3 800
1700811
3 400
1699229
3 200

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.