Ampel 1800-tal empire

295036

AMPEL, empire, stockholmsarbete, för 3 ljus, patinerad och förgylld brons, dekor av örnhuvuden, lösa manschetter, diameter ca 30 cm

Senare elektrifierad och kompletterad

Belysning, Ljuskronor

Kundcenter

Ampel 1800-tal empire

Budhistorik (10 bud)
1712895
6 200
1700700
6 000
1700700
5 800
1703715
5 600
1700700
5 000

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.