Jacob Siölin fällbord

295022

JACOB SIÖLIN, (1767-85/88), fällbord, Mälardalen, märkt JAC: SIÖLIN Köping och Kungsör, Nr 1435, ådringsbemålat, tredelat centralfot, höjd 72, 89x89 cm

Skador, skivan lös, bortfall, äldre lagningar

Rum 6

Jacob Siölin fällbord

Budhistorik (29 bud)
1705013
3 400
1705064
3 200
1705013
2 800
1704955
2 600
1704871
2 400

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.