Silverskål 1800-tal

294984

SÅSSKÅL, silver, Johan Petter Grönwall, (1781-1849), Stockholm 1828, invändigt förgylld, med godronnering, höjd 9,5 cm fatets diameter 18 cm, vikt ca 564 g

Mynningskant något skev

Silver, Övriga silverföremål

Monter 2

Silverskål 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
1705851
4 400
1704183
4 200
1703971
1697961
3 800
1697802
3 600

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.