Antoni Tapies färgakvatint med relieftryck

294960

ANTONI TAPIES (1923-2012): Negre I Roig: Espiral, färgakvatint med relieftryck, 1976, signerad och numrerad Tapies 22/75, 56 x 75,5 cm
LITTERATUR: Galfetti 623

Missfärdad på baksida från bakstycket, fuktfläck nedtill.

Rum 11

Budhistorik (12 bud)
1705336
6 000
1705335
5 600
1700673
5 400
1700664
5 200
1699392
5 000

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.