Antoni Tapies färgetsning/carborundum

294959

ANTONI TAPIES (1923-2012): La Cama, färgetsning med carborundum, 1975, signerad och numrerad Tapies 50/75, 43,5 x 62,5 cm, bladstorlek 56 x 76,5 cm
LITTERATUR: Galfetti 510

Missfärgad på baksidan från bakstycket, fuktfläck i höger marginal

Rum 11

Budhistorik (5 bud)
1696074
5 000
1696073
4 800
1693080
4 200
1692805
2 400
1692801

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.