Fat Qianlong (1735-96)

294935

FAT, porslin, 1700-tal, Kina, dekor i underglasyrblått med motiv av fågel och trädgård, diameter ca 35,5 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Fat Qianlong (1735-96)

Budhistorik (13 bud)
1704780
1 300
1704777
1704775
1704765
1703595
750

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.