Roberto Matta färgetsning

294921

ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): Komposition ur L´Arc Obscure des Heures, signerad Matta, 94/125, färgetsning, 49x68 cm, bladstorlek 63x91 cm; oramad

Hanteringsveck, missfärgad av fukt i marginal nedtill till vänster, spridda småfläckar (foxing) i marginaler, men helt ok ändå

Rum 1

Roberto Matta färgetsning
Budhistorik (18 bud)
1704232
4 600
1696390
4 400
1702660
4 400
1696390
3 400
1696070
3 200

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.