Tallrik Gylleborgs vapen 1700-tal

294907

TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong, familjen Gyllenborgs vapen, troligtvis utförd för greve Fredrik Gyllenborg (1698-1759), diameter 24 cm

sprickor på baksidan, smärre slitage, smärre mindre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Budhistorik (37 bud)
1710472
13 500
1710134
13 000
1710469
12 500
1710134
11 500
1708323
11 000

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.