Salvador Dali etsning med handkolorering

294779

SALVADOR DALI (1904-1989): La Fille au Flambeau, ur Les Amours de Cassandre, 1968, signerad Dali, 79/95, etsning med handkolorering på japanpapper, 31,5 x 23,5 cm, bladstorlek 39 x 28 cm
PROVENIENS: Galerie Furstenberg, Rue Jacob, Paris
Galerie Pelin, Helsingfors (dokumentation medföljer)
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 252(g)

Kundcenter

Budhistorik (17 bud)
1705763
5 000
1705762
4 800
1705759
4 600
1705757
4 400
1705753
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.