Axel Peter porträtt Prytz

294767

AXEL PETER (1863-1942): Porträtt av Kapten Harald Oscar Prytz (1836-1909), signerad Ax. Peter, olja på duk, 80x60 cm

Ytmärken

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 6

Axel Peter porträtt Prytz

Budhistorik (6 bud)
1714795
550
1715272
500
1714795
450
1705130
1704710

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.