Två konstböcker med planscher bl.a. Chagall

294758

KONSTBÖCKER (2). Chagall. 8 st färgplanscher, ca 33x26 cm (helt blad), i passepartout, lösa i originalmapp,
Aragon - Picasso, Shakespeare. Paris (Editions Cercle d'Art) 1965. Folio (48x32,5 cm). 12 planscher efter Picasso.
Rött pappband med titel på pärm, vitt skyddsomslag. Tryckt i 2000 nr. exemplar, detta nr 866.

Chagallmappen något nött och fläckad, Aragon något nött och blekt band, någon fläck, omslag skadat.

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst

Monter 33

Budhistorik (14 bud)
1703768
1 300
1703767
1703765
1703659
1703469
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.