Japanskt träsnitt Toyokuni

294748

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864): (2) Skådespelare, signerad Kunisada ga i Toshidama kartusch, färgträsnitt, obanformat; 1800-tal, ca 36x26 cm vardera; oramade monterade i passpartout

Veck o fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 1

Japanskt träsnitt Toyokuni
Budhistorik (13 bud)
1704379
1 700
1704457
1 600
1704379
1693809
1 400
1704376
1 400

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.