Damarbetsbord sengustavianskt

294717

DAMARBETSBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1800-talets första del, fanerat i mahogny, 3 lådor i sargen varav översta med inredningsfack, lister och nyckelbrickor i mässing samt ben med fotavslut i mässing, höjd 76, 70x41 cm

Nyckel finns att uthämta i utlämningsdisken, låset med begränsad funktion, slitage renoverat

Rum 6

Damarbetsbord sengustavianskt

Budhistorik (8 bud)
1702628
5 400
1702417
5 200
1693854
5 000
1692338
4 600
1692337
4 200

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.