Marc Chagall, Autoportrait

294686

MARC CHAGALL (1887-1985): Auto-Portrait,
färglitografi, 1973, signerad och numrerad Marc Chagall 15/50, tryckt på Arches papper
I. 58 x 40 cm S. 75,5 x 53 cm

Ändringar/tillägg
Colour lithograph, 1973, signed and numbered. In good condition apart from minor light- staining.
LITTERATUR: Mourlot 697

Rum 17

Marc Chagall, Autoportrait
Budhistorik (7 bud)
1700608
14 500
1700607
12 500
1694162
9 600
1691964
3 200
1691936

Slutpris SEK:
14 500
1 460 EUR, 1 659 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.