Golvlampa 1800-talets andra hälft

294644

GOLVLAMPA, med piedestal, 1800-talets andra hälft, skulpterat trä, förgylld och delvis polykromt bemålad, total höjd 190

Omarbetad, lagningar, skador, färgbortfall, senare kupa

Ändringar/tillägg
En lös del till golvlampan finns att avhämta på utlämningen

Belysning, Golvlampor, Möbler

Rum 2

Budhistorik (49 bud)
1702509
16 500
1702507
16 000
1702493
15 500
1702490
15 000
1702488
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 592 EUR, 1 808 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.