Väggur 1800-talets andra hälft

294637

VÄGGUR, 1800-talets andra hälft, fodral i rikt skuret trä, krönt av hjorthuvud, höjd ca 122 cm

Lod, pendel och nyckel finns, upphängning för lod saknas, fodralet med skador

Klockor/Ur

Rum 3

Budhistorik (17 bud)
1702378
6 000
1702370
5 800
1698511
5 600
1702368
5 600
1698511
5 000

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.