Karmstol rokoko

294627

KARMSTOL, 1700-tal, rokoko, bemålad, skuren dekor av bl a musselskägg, stoppad sits, sitthöjd 44 cm

Senare bemålad, senare klädsel, slitage, skador och bortfall, delvis renoverad

Rum 5

Karmstol rokoko

Budhistorik (16 bud)
1701498
4 200
1699572
1700895
1699572
3 800
1699374
3 600

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.