Ytterfoder Kina

294620

YTTERFODER, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, varav en bär märkning, dekor i famille rosefärger respektive celadon, höjd ca 6, 21x14, respektive 5, 15x9 cm

Den större med slitage, den mindre med bränningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Ytterfoder Kina

Budhistorik (2 bud)

1702394
1701719

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.