Bordspendyl 1800-talets andra hälft

294613

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, brons, delvis förgylld, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av figurgrupp, höjd ca 41 cm

Nyckel, pendel o klockdel finns att avhämta vid Utlämningen. Urtavlan med skador, enstaka dekordetaljer saknas

Ändringar/tillägg

Klockor/Ur, Bordsur

Kundcenter

Budhistorik (10 bud)
1701855
3 200
1701185
2 800
1700311
2 600
1698484
1694899
1 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.