Vaser 1800-tal

294539

VASER, 1 par, 1880-tal, opalinglas, delvis handmålade, med landskapsdekor, höjd 30 cm

Förgyllningen något sliten, smärre lagning vid mynningen

Keramik/Porslin

Monter 26

Vaser 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

1701743
450
1699363
1698237
1694394

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.