Andre De Dienes Marilyn

294516

ANDRE DE DIENES (USA,1913-1985): Marilyn Monroe på stranden, stämplad a tergo Andre de Dienes, silvergelatinfotografi, ca 35x27 cm
PROVENIENS: Inköpt på Staley-Wise Gallery, New York

Ändringar/tillägg
Enligt uppgift proveniens: Inköpt på Staley-Wise Gallery, New York

Konst, Fotografi

Kundcenter

Andre De Dienes Marilyn

Budhistorik (9 bud)
1697560
2 600
1697559
1697557
1697556
1 800
1697552

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.