Assietter Kina

294438

ASSIETTER, 8 st, porslin, Kina, 1700-tal, bär Chenghuas märke, dekor i underglasyrblått, diameter ca 15 cm

Grasyrnagg

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Monter 24

Assietter Kina

Budhistorik (73 bud)
1700009
22 000
1700000
21 000
1699980
20 000
1699971
19 500
1699976
19 000

Slutpris SEK:
22 000
2 123 EUR, 2 411 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.