Urna med lock Kina

294436

URNA, med lock, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rosefärger av figurscen och kinesiska tecken, höjd ca 38 cm

Locket med nagg, sprickor, ägargravyr i botten

Orientaliskt, Porslin

Rum 3

Urna  med lock Kina

Budhistorik (10 bud)
1700560
900
1700499
850
1700558
1700499
750
1700557
700

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.