Spegel i empirestil

294402

SPEGEL, empirestil, 1800-tal, KONSOLBORD med stenskiva, spegeln med rik dekor i form av bl a spiralvridna kolonetter, spegelns mått ca 195x82 cm bordets höjd ca 75, 80x26 cm

Konsolbord ej ursprungligt tillhörande, senare glas, slitage

Diverse, Speglar

Rum 5

Spegel i empirestil

Budhistorik (15 bud)
1700834
6 200
1700706
6 000
1700832
6 000
1700706
5 400
1699048
5 200

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.