Spindelur Jodin

294370

FICKUR, 1700-talets slut, silverboett, urverket graverat Jodin Paris, spindelgång, vitemaljerad urtavla med romerska siffror, diameter ca 53 mm

Slitage, urtavla med smärre skador

Klockor/Ur

Kundcenter

Spindelur Jodin

Budhistorik (21 bud)
1705903
1 600
1703875
1703875
1 400
1703890
1 300
1703875

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.