Jenny Nyström, Motiv från Luxembourgträdgården

294349

JENNY NYSTRÖM (1854-1946): Till farbror Sven,
signerad Jenny Nyström, akvarell på papper, 26 x 17,5 cm
Proveniens: Sven Jerring. Kopia av brev från Sven Jerring till Jenny Nyström, daterad 20.9.1943 medföljer

Konst, Teckningar

Monter 32

Budhistorik (32 bud)
1708669
13 000
1708645
12 500
1708666
12 000
1708645
11 500
1708664
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.