Bordspendyl märkt Chuvet Paris 1800-tal

294271

BORDSPENDYL, märkt Churvet, Paris, Louis-XVI-stil, 1800-tal, förgylld brons och marmor, dekor med putti och jordglob, höjd 32, 33x12,5 cm

Slitage,smärre skador och lagningar, dekordelar och nyckel saknas

Klockor/Ur

Monter 25

Budhistorik (26 bud)
1693899
5 400
1692304
5 200
1693898
5 000
1692304
4 800
1692063
4 600

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.