Lockurna Alf Wallander

294262

ALF WALLANDER, lockurna, 1900-talets början, jugend, Rörstrand, i botten märkt Dessin Alf Wallander, handmålad dekor i underglasyrblått, höjd ca 45 cm

Krackeleringar, lockknopp med lagning

Keramik/Porslin

Rum 7

Lockurna Alf Wallander

Budhistorik (13 bud)
1701121
2 600
1696716
2 400
1701120
2 400
1696716
1701119

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.