Fat Flora Danica

294260

FAT, "Flora Danica", porslin, Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-tal, modellnummer 3528, "Fagus silvatica L", polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgylld och genombruten kantbård, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK, 1:a sortering, diameter ca 33 cm

Keramik/Porslin

Monter 23

Fat Flora Danica

Budhistorik (8 bud)
1699754
1700420
3 800
1699754
3 400
1695823
3 200
1695822

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.