Smörterrin Kina

294243

SMÖRTERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, fatets längd 19,5 cm

Smärre nagg i terrin

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Smörterrin Kina

Budhistorik (12 bud)
1701092
4 200
1701114
1701092
3 800
1698685
3 600
1698525
3 400

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.