Ljuskrona Louis XV-stil

294191

LJUSKRONA, Louis XV-stil, 18/1900-tal, för 24 ljus, förgylld brons, höjd ca 106, diameter ca 125 cm

sannolikt kortad och omarbetad, smärre kompletteringar, lagningar och bristningar, spår av el

Belysning, Taklampor

Ljuskrona Louis XV-stil

Budhistorik (9 bud)
1703686
28 000
1703678
27 000
1703677
26 000
1703676
25 000
1703675
24 000

Slutpris SEK:
28 000
2 820 EUR, 3 203 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.