Vas Josef Ekberg

294183

JOSEF EKBERG, vas, Gustavsberg 1922, sgrafitto, dekor i mörkblått av stiliserade växter mot ljusblå fond, signerad Gustafsberg 1922 J E, höjd 21 cm

Smärre ytskador

Keramik/Porslin

Monter 24

Vas Josef Ekberg

Budhistorik (18 bud)
1696013
1700825
1696013
1697689
1696013
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.