Bordslampa

294057

BORDSLAMPA, porslin, 18/1900-tal, balusterformad kinesisk vas med dekor i polykroma emaljfärger föreställande blommande trädgård, europeiska förgyllda fästen med dekor i form av fleuroner och blommor, höjd ca 45 cm

Senare monterad, fästskruv saknas

Belysning, Bordslampor

Rum 7

Bordslampa

Budhistorik (9 bud)
1706863
1706772
750
1706714
700
1705295
650
1705241
500

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.