Kallskål tenn

294054

KALLSKÅL, tenn, 17/1800-tal, saknar stämplar, höjd ca 15, längd 34 cm

Locket troligtvis ej tillhörande, locket med gravyr, bucklor

Metall, Allmoge

Monter 21

Kallskål tenn

Budhistorik (3 bud)

1698969
1695133
1685659

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.