Ring 18 k guld tanzanit och diamanter

293985

RING, 18 k guld, fasetterad tanzanit, 26 briljanter samt 6 baguetteslipade diamanter totalt ca 2,20 ct, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 9,5 g

Tanzanit med kantnagg samt visst ytslitage vid fasetter

Ändringar/tillägg

Guld/Smycken, Ringar

Kundcenter

Budhistorik (7 bud)
1699763
10 500
1698694
8 000
1693747
6 000
1692302
1692200
2 400

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.