Bordsfotogenlampa

293909

BORDSFOTOGENLAMPA, metall, på stensockel, tre gracer, 1800-talets andra hälft, med glaskupa, höjd ca 57 cm

Glasrör saknas, skador, kuphållaren något skev

Belysning, Bordslampor

Monter 20

Bordsfotogenlampa

Budhistorik (10 bud)
1696965
1 300
1696964
1696960
1694145
1694143
900

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.