Graverade porträtt, bl.a. Karl X Gustav, Karl XII

293900

PORTRÄTT (3). 1600-1700-tal, 3 graverade porträtt, Karl X Gustav, Karl XII, Fredrik I, bl.a. av Probst, ca 56x41 cm

Lagningar, smårevor, skuren vid plåtkanten, liten defekt på Karl XII

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Rum 1

Budhistorik (29 bud)
1696555
2 800
1696552
2 600
1696181
2 400
1696549
1696181

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.